Lego przygoda ze sztuką!

Lego przygoda ze sztuką!Lego przygoda ze sztuką!

Zostań  prawdziwym koneserem sztuki! 

Czas na dobrą zabawę w M1 RadomKraina  klocków LEGO, zabawa w artystów i budowanie oraz konkursy  z nagrodami. Już 23 i 24 listopada (sobota i niedziela) w godz. 11.00-19.00 w Centrum Handlowym M1 w Radomiu odbędzie się nietypowe wydarzenie. Impreza LEGO  „Przygoda ze sztuką” składa się z pięciu  miejsc zabawy: strefy tworzenia obrazów, strefy Akademii sztuki, strefy konkursowej, strefy swobodnego budowania i strefy dla maluchów LEGO Duplo. Zapewnimy  nieograniczoną możliwość swobodnego budowania i urzeczywistnienia wszystkiego, co rodzi się w wyobraźni dziecka. Wszystko wspierane i moderowane prowadzeniem konferansjera.

Strefa  tworzenia obrazów

Ustawimy tu 6 mozaik Lego – będą to duże obrazy słynnych malarzy w kolorowych ramach. Obrazy (wielkości  170 cm x 120) będą specjalnie zaprojektowanymi reprodukcjami układanymi z klocków Lego.  Każde dziecko dostaje płytkę z instrukcją do budowania i zapełnia ją kolorowymi  klockami. Animatorzy po otrzymaniu płytek od dzieci przytwierdzają je do podstawy i w ten sposób zapełniają powierzchnię obrazu. Po dołożeniu kilku klocków do mozaik - obrazów dzieci będą mogły tworzyć modele według własnych pomysłów w strefie swobodnego budowania.

Strefa „Akademii Sztuki”

Strefa „Akademii Sztuki” to zwiedzanie według specjalnego programu i wykonywanie pięciu projektów artystycznych: 

Projekt  1 KONSERWACJA ZABYTKÓW – budowanie na czas fragmentu rzeźby – słynnego gargulca z Katedry Notre Dame (uproszczona wersja mini z klocków). 

Projekt  2 SZTUKA EMPIRYCZNA– odgadywanie za pomocą dotyku. 

Projekt 3 ZAGINIONY AUTOR– dopasowanie porterów artystów do ich dzieł. 

Projekt 4 SZTUKA KOLEKTYWNA– tworzenie zbiorowego obrazu na zasadzie hyde parku plastycznego. Przez cały dzień trwania imprezy tworzymy nowe, niepowtarzalne dzieło. 

Projekt  5 ŻYWE OBRAZY– pokazywanie póz z obrazów. 

Gdy dzieci wykonają 5 „projektów artystycznych”, otrzymają dyplom najprawdziwszego konesera sztuki. Dalej mogą kontynuować zabawę w strefie swobodnego budowania z klocków LEGO.

Strefa swobodnego budowania i strefa konkursowa:

Dla dzieci z rodzicami w familijnej strefie swobodnego budowania udostępniamy stoliki z klockami– czas zabawy jest nieograniczony. W strefie konkursowej, do której zapraszamy tylko dzieci, będziemy organizować  konkursy. Udział w nich jest dobrowolny. Prowadzący co godzina ogłasza hasło – temat konkursu. Dzieci chętne do udziału budują własne budowle na zadany temat, następnie umieszczają je na scence – makiecie. Najciekawsze konstrukcje są premiowane prezentem-niespodzianką. Po rozstrzygnięciu konkursu prowadzący ogłasza kolejne hasło – chętne dzieci budują własne prace na kolejny zadany temat. Dzieci, które nie biorą udziału w konkursie mają możliwość swobodnej zabawy klockami przez cały dzień w strefie swobodnego budowania. Możliwe jest wzięcie udziału we wszystkich konkursach podczas trwania całej imprezy. Przy opuszczaniu strefy zabawy dziecko otrzymuje pamiątkowy dyplom.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 11:00 - 19:00

Auchan

Pon - Pt: 08:00 -22:00
Sob: 07:00 -22:00
Niedz: 09:00 -21:00
* 1 listopada centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 13 grudnia