Mistrzowie Tradycji

Mistrzowie TradycjiMistrzowie Tradycji

Mistrzowie Tradycji  w M1 Łódź

Kim jest repuser? W jaki sposób szewc podkuwa buty do flamenco? Czy trudno toczyć ceramikę na kole garncarskim? Jak wykonać haft i wycinankę? – na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedź w najbliższą sobotę w CH M1 Łódź.

To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście poświęcone twórczości rzemieślników i rękodzielników z Łodzi oraz regionu. Większość z nich szkoliła się jeszcze u przedwojennych mistrzów. Swoje produkty zaprezentują m.in. ostatnia łódzka szczotkarka, zegarmistrz - opiekun jedynego czynnego zegara wieżowego w Łodzi, szewc - nie tylko naprawiający, ale również wykonujący ręcznie obuwie, repuserka, kontynuująca tradycje rodzinne, hafciarka i wycinankarka motywów łowickich, rodzina garncarzy z Bolimowa czy witrażystka.

To jedyna okazja, by spotkać wszystkie te osoby w jednym miejscu, na co dzień rozsiane i ukryte w małych zakładach i pracowniach w Łodzi i regionie. Wydarzenie ma na celu przypomnienie i pokazanie, jak wyjątkowe przedmioty powstają spod ręki lokalnych twórców oraz zachęcić do kupowania od nich, np. prezentów świątecznych. Każdy przedmiot niesie ze sobą jakość, precyzję wykonania, tradycję i historię. Podczas wydarzenia odbędą się również pokazy mistrzów oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Będzie można spróbować swoich sił w repusowaniu, wyciąć wycinankę, wyszyć haft oraz ozdobić ceramikę, a także zobaczyć pokaz toczenia na kole garncarskim czy wyplatania koszy z wikliny.

Zapraszamy do Centrum Handlowego M1 Łódź w dniu 20 listopada (sobota) w godz. 10-17.

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 09:00 - 20:00

Auchan

Pon - Pt: 08:00 -22:00
Sob: 08:00 -22:00
Niedz: 09:00 -21:00
* 9 października centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 11 grudnia