Centrum Przyjazne Dzieciom

Centrum Przyjazne DzieciomCentrum Przyjazne Dzieciom

M1 Kraków to obiekt handlowy, który już od 19 lat wpisuje się w krajobraz miasta Krakowa. Z myślą o wygodzie dla Rodzin z dziećmi przygotowaliśmy szereg udogodnień i rozwiązań, z których mogą Państwo skorzystać podczas pobytu w tym miejscu.

Budynek centrum handlowego jest dostępny z poziomu 0, dlatego wjazd wózkiem dziecięcym nie jest w żaden sposób utrudniony.

Na terenie centrum znajduje się odrębne pomieszczenie dla Matki z Dzieckiem (Pokój rodzinny), wyposażone w przewijak dla niemowląt, krzesełko do karmienia oraz podgrzewacz do butelek. Są tu też dostępne pieluszki jednorazowe i chusteczki nawilżające.  W widocznym miejscu umieszczony został również wykaz ważnych nr telefonów alarmowych i kontaktowych do najbliższych szpitali i aptek całodobowych a także informacja o lokalizacji AED w budynku.  Wstęp do tego pomieszczenia jest monitorowany  przez ochronę obiektu.

Dodatkowo, wychodząc na przeciw potrzebom naszych Klientów, na parkingu przed centrum, wyznaczyliśmy i oznakowaliśmy kilkanaście miejsc parkingowych dla rodzin z małymi dziećmi. Miejsca te, zlokalizowane w pobliżu wejść, są znacznie szersze niż standardowe, co stanowi dodatkowe udogodnienie dla rodziców i opiekunów.

W strefach  wejść do centrum znajdują się również specjalnie przygotowane i oznaczone miejsca parkingowe dla rowerów,  dzięki czemu  Rodzice, którzy podróżują ze swoimi pociechami na rowerach mogą skorzystać również z tej oferty.

Z myślą o wygodzie dla klientów i rodzin z dziećmi centrum handlowe M1 otworzyło dla najmłodszych bezpłatne przedszkole, Krainę Dzieci, w którym dzieci w wieku 3-8 lat mogą miło spędzić czas na zabawie, pod opieką wykwalifikowanego personelu, podczas gdy ich rodzice robią zakupy. W Krainie Dzieci dostępne są niezbędne materiały do zabawy jak: klocki, lalki, zabawki dydaktyczne, zjeżdżalnia, czy basen z kulkami. Dostępne są również przybory do malowania i rysowania. W każdy wtorek i czwartek w godzinach 10.00-12.00 organizowane są zajęcia wyłącznie dla Maluszków, tj. dzieci poniżej 3 lat, które pod opieką rodzica lub opiekuna a w godzinach popołudniowych prowadzone są nieodpłatne zajęcia z nauki języka angielskiego. W bliskim sąsiedztwie przedszkola zainstalowany został kolorowy, piankowy plac zabaw dla najmłodszych*

Dodatkowo, w różnym miejscach na terenie pasażu handlowego, ustawione są liczne automaty-zabawki stanowiące dodatkową atrakcję dla dzieci. Mali klienci mogą przemieszczać się po obiekcie w interaktywnych, multimedialnych wózkach zakupowych.

Na  terenie całego obiektu  obowiązuje całkowity zakaz palenia.

W M1 Kraków od lat działa także szkoła artystyczna pod nazwą „Akademia Sztuki”, gdzie dzieci w różnym wieku mogą rozwijać swoje pasje i zdolności. Szkoła ta posiada szeroką ofertę edukacyjną w skład, której wchodzą m.in. kursy malarstwa i rysunku, zajęcia plastyczne, rytmika i taniec, czy kursy nauki gry na instrumentach muzycznych.

Miejscem przyjaznym dla maluchów są również restauracje zlokalizowane w M1, które ofertują specjalne menu dla dzieci serwowane na kolorowej zastawie, czy udostępniają krzesełko dla dziecka na czas pobytu w tym miejscu.**

Krakowskie M1 jako centrum rodzinne z różnorodną ofertą jest doskonałym uzupełnieniem dla galerii śródmiejskich i pasaży handlowych. Zapraszamy Państwa do odwiedzania tego miejsca.

Od 2019 roku Centrum Handlowe M1 w Krakowie jest laureatem  edycji plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” prowadzonego w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Tytuł Laureata plebiscytu otrzymaliśmy również w roku 2020. Serdecznie dziękujemy za przyznane wyróżnienie!

 

UWAGA!

*Aktualnie, w związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju, Kraina Dzieci oraz plac zabaw są nieczynne, do odwołania. Wstrzymana została również organizacja wszelkich eventów i akcji promocyjnych

** Wybrane restauracje i kawiarnie oferuję wyłącznie posiłki  na wynos.

Ponadto w celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych Klientów Pokój rodzinny jest otwierany na życzenie Klienta oraz sprzątany i dezynfekowany po każdej wizycie. Do dyspozycji Klientów w tym pomieszczeniu dostępne są również jednorazowe rękawiczki oraz żel antybakteryjny.  Dodatkowo przy wejściu do pomieszczenia zainstalowaliśmy dozownik z płynem do dezynfekcji wraz z instrukcją skutecznej dezynfekcji rąk. Również wszystkie zabawki typu bujak/automaty z zabawkami są odpowiednio oznakowane oraz systematycznie dezynfekowane przez firmę serwisującą urządzenia.

 

 

 

 

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00

Auchan

Pon - śr: 7:30-22.00
Czw - Pt: 7:30-23.00
Sob: 07:30 -22:00
Niedz. handl.: 07:30 -22:00

Media Markt

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00

Obi

Pon - Pt: 06:30 - 22:00
Sob: 07:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00
* 1 sierpnia centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 29 sierpnia