Galeria Figur Stalowych

Galeria Figur StalowychGaleria Figur Stalowych

Galeria Figur Stalowych to ponad 80 rzeźb inspirowanych bohaterami filmów, komiksów i bajek, legendarne samochody i motocykle w skali 1:1, tworzone przez artystów z całego świata. Niepowtarzalna wystawa dla widzów w każdym wieku.

Dotknij, zasiądź, baw się jak dziecko.

Galeria Figur Stalowych (GSF) jest pierwszym na świecie miejscem, gdzie prezentowane są rzeźby stalowe, wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Pomysł realizacji projektu powstał  na złomowisku „Skup złomu przy czołgu” w Pruszkowie, k. Warszawy.

Inicjatorem i kreatorem projektu jest „Jose” Mariusz Olejnik – Polak, który od 2011 roku konsekwentnie realizuje swój unikalny w skali światowej pomysł. Właśnie w tym miejscu powstała pierwsza rzeźba. Stolik ze szklanym blatem, który został wykonany z bloku silnika V8. Dlaczego tak się stało? W ówczesnej dobie kryzysu, który pojawił się na rynku złomowym, należało znaleźć pomysł na poprawę funkcjonowania firmy.

Mając dostęp do materiału, jakim jest złom, warto było wykorzystać go w trochę inny sposób, a inspiracje znajdowały się wszędzie. Były to przede wszystkim wspomnienia oraz marzenia.

120 rzemieślników międzynarodowego zespołu wykonuje obecnie na całym świecie te wyjątkowe rzeźby, nierzadko poświęcają tysiące godzin, aby efekt końcowy zaskoczył wszystkich. Setki tysięcy elementów do budowy rzeźb dostarczane są bezpośrednio  z rynków lokalnych, na których pracują grupy naszych rzemieślników.

Wejście na wystawę znajduje się obok sklepu Media Markt.

Galeria Figur Stalowych z dniem 13.03.2020r. jest NIECZYNNA.

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00

Auchan

Pon - Pt: 07:00 -22:00
Sob: 07:00 -22:00
Niedz: 07:00 -21:00
* 7 marca centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 28 marca