#bądźżyczliwy z M1

#bądźżyczliwy z M1#bądźżyczliwy z M1

#BądźŻyczliwy z M1

Dla Centrów Handlowych M1 lokalne potrzeby są na pierwszym miejscu. Dlatego też w odpowiedzi na zapotrzebowanie okolicznych szpitali i placówek wspierających przekazano im ponad 125 tysięcy sztuk różnego rodzaju sprzętu, środków dezynfekujących, a także maseczek, czy rękawiczek ochronnych.

 

#BądźŻyczliwy to idea szeroko pojętej życzliwości, która podczas trwającej epidemii w zdecydowany sposób niesie pomoc zarówno potrzebującym jej osobom, jak i całym ośrodkom. Są to między innymi szpitale i przychodnie, a także instytucje wspierające, jak policja, czy zespoły ratunkowe. Wszędzie tam brakuje podstawowych środków higieny i ochrony, a także tak banalnych rzeczy, jak butelkowana woda do picia.

Na reakcję ze strony M1 nie trzeba było długo czekać. Sprawna mobilizacja i zebranie informacji o lokalnych potrzebach zaowocowała przekazaniem ponad 125 tysięcy sztuk sprzętu i środków czystości, które pomogą w codziennej walce z koronawirusem. Wśród zakupionych artykułów pierwszej potrzeby znalazły się różnego rodzaju maski i rękawiczki (ponad 58 tysięcy sztuk), a także dość nieoczywiste zaopatrzenie, jak ręczniki papierowe (prawie 53 tysiące), czy 3 tysiące litrów wody do picia. Ponadto dziesiątki litrów płynów do dezynfekcji oraz mydła, kuchenki mikrofalowe i czajniki elektryczne oraz fartuchy chirurgiczne i ochraniacze na buty zostały przekazane potrzebującym placówkom.

Dodatkowo z inicjatywy M1 powstały lokalne grupy #BądźŻyczliwy (facebook.com/BadzZyczliwy/groups/), gdzie każdy może poprosić o pomoc – zarówno w zrobieniu zakupów, jak i chociażby w zdalnym odrobieniu zadań domowych. Lokalne społeczności dzięki idei życzliwości stają się pierwszymi miejscami, gdzie zarówno potrzebujący, jak i wolontariusze mogę sprawnie odpowiedzieć na wzajemne potrzeby.

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00

Auchan

Pon - Pt: 07:00 -22:00
Sob: 07:00 -22:00
Niedz. handl.: 07:00 -21:00
* 1 sierpnia centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 29 sierpnia